אמבטיות

לכאורה מדובר באחד הפריטים הטריוויאליים ביותר בבית. עוד מימי אבותינו נזקק האדם למעין מיכל מים שבו יוכל לשקוע אחרי יום עבודה מפרך בשמש או במפעל ולהתנקות מכל מה שאפף אותו במשך היום נפשית ופיזית. אלא שהיום מהווים חדרי אמבטיות הרבה יותר מסתם מיכל עם מים. כמו לכל מוצר בעידן המודרני, התפתחה תעשיה שלמה של מוצרים משלימים סביב חדרי הרחצה והיום לא ניתן למצוא אמבטיות פשוטות בבתים חדשים.

אילו אמבטיות יש בשוק ?

אמבטיות ניתן להשיג בשלל גדלים, צבעים ואפילו צורות. אמבטיות יכולות להגיע עגולות, אליפטיות, מרובעות, צמודות קיר או עצמאיות לחלוטין וממוקמות במרכז החדר ללא קירות סובבים או תומכים. אין כבר אמבטיה שגרתית אלא אמבטיות המתמסרות לתכנון הבית על ידי האדריכל או לאילוצי הבניה שנוצרים במהלך עבודתו של קבלן הבניין. אמבטיות עשויות מחומרים אקריליים שונים ולא רק ממתכת מצופה באמייל כמו בבניה הסטנדרטית שהייתה נהוגה בשנות ה- 80 של המאה הקודמת.

כדאי להביא בחשבון

למרות שניתן למצוא היום בעיקר אמבטיות מעוצבות ושונות מהתבנית המוכרת, יש לזכור שהצרכים הבסיסיים שלנו בנוגע לאמבטיה לא השתנו. נכון יהיה לבחון (ואם אפשר לבצע בחינה מעשית – מה טוב) איך מתפקדות האמבטיות השונות, מבחינת התאמתן לנו אישית, כמו למשל האם נוח לנו לשכב בתוך האמבטיה, האם אין סכנת החלקה גדולה מהמוכר ללא קירות תומכים, האם ניזקק לווילון או מקלחון ועוד ועוד.

כתיבת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *

שלח תגובה