ענף הקרמיקה ממשיך לשגשג ולפרוח ומגיע סוף סוף גם אל חדר הסלון. כעת, גם החדר העיקרי בביתנו, בו אנו מבלים ומארחים, יכול להיות מעוצב ולהתפאר בחומר הנפלא של קרמיקה, לא רק בעזרת אריחים או כלי נוי, אלא גם באמצעות מרצפות או דלפקים. בואו איתנו אל מסע מהפנט, אשר יקח אתכם בין השבילים והעולמות של קרמיקה, אשר הובילו אותה למעמדה כיום.

שלבים בהתפתחות אבולוציית קרמיקה

החומר של קרמיקה, התחל את דרכו לצאת בני האנוש עוד בתקופת השבטים הקדומים, כאשר סייע להם לחדד ולשפר את כלי הצייד שלהם, כמו גם את כלי “המטבח” של אותה העת. אט אט, התפתח האדם, ועבר תהליך עיור, במסגרתו עבר מבחוץ לבפנים, ולקח עימו חלק מן הדברים. אחד מאותם חומרים שנכנסו עם האדם אל ביתו, הוא החומר של קרמיקה, אשר משמש אותו ביום יום לשימושים שונים בכל הנוגע אל חיפוי קירות, ריצוף מרצפות, חדרי המטבח, האמבטיה וכעת גם הסלון. היתרונות של קרמיקה ביופי חיצוני, עלות, תחזוקה, ידידותיות למשתמש, נשיאת משקל, גריפת נוזלים ואחרים, סייעה לה להתקדם במעלה המדרג של חומרים איכותיים. יותר ויותר שימושים החלו להיעשות עם קרמיקה, ואין זה יהיה מפתיע אם נראה אותה בעתיד בחדרים נוספים בבית, או במסגרת שימושים אחרים.

שימושי קרמיקה לחדר הסלון

הקשר של חדר הסלון עם קרמיקה, היה עד כה רק בכלי נוי עשויים מן החומר אשר קישטו את חלל החדר, או על ידי ריצוף מרצפות קרמיקה, אשר תפסו את מקומן, לעיתים אפילו בתור קרמיקה דמוי פרקט. עם השנים, חומר הקרמיקה עבר שכלולו בעיצוב ובתכונות, אשר איפשרו לו להיכנס אל אלמנטים נוספים בסלון. אריחי קרמיקה חדישים, החלו להתכתב גם עם קירות הסלון ולא רק זה של המטבח, בעוד שגם דלפקי הקרמיקה, אשר כל כך אופיינו כמשטח עבודה במטבח או סמוכים לכיור בחדר האמבטיה, החלו לתפוס נישה של בר בסלון. אין ספק כי מדובר פה בחומר אשר השימוש בו כה רב גוני, אשר אין ספק כי מקומו עתיד להישאר עימנו בעוד שנים רבות מאוד. קרמיקה שירתה אותנו בעבר, ותמשיך להיות רלוונטית גם בעתיד.

 

כתיבת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *

שלח תגובה