קרמיקה תפסה את מקומה בבתיהם של אנשים תחילה בתור כלי מטבח. מאוחר יותר, עברו האנשים לעצב את ביתם בקרמיקה, באמצעות דלפקי קרמיקה, אריחי קרמיקה ועוד. כיום, אנשים רבים משתמשים בקרמיקה לרצפה, כאשר הם בוחרים ללכת (תרתי משמע) על קרמיקה דמוי פרקט. מדובר למעשה בחומר קרמיקה איכותית, בעלת הדפס של עץ, המשווה לו מראה של עץ חי ונושם של ממש. לקרמיקה שכזו יתרונות ברורים ובולטים על פני פרקטי העץ, ואנו במאמר זה, נעלה בפניכם מספר נקודות למחשבה.

חסרונות של פרקטי עץ

בבואנו לבחור פרקט לרצפה, יש לקחת בחשבון מספר מרכיבים. אין ספק כי פרקט עץ, איכותי ונותן נראות משגעת לבית. אולם, יש לזכור כי פרקטים מעץ אמיתי, זקוקים לתחזוקה קבועה ועקבית, אשר במסגרתה יש לבצע פוליש וליטוש בכל מספר חודשים. כמו כן, יש לקחת בחשבון כי תוחלת החיים של פרקטים אלו אינה גבוהה, שכן תוחלת החיים של העץ מוגבלת ושחיקתם נגרמת בקלות. בנוסף, כי פרקטי עץ רגישים לנוזלים, וכמות גדולה של נוזלים או אי גריפה שלהם, עשויה להוביל לנזק בלתי הפיך. זאת ועוד, כי פרקטי עץ הינם יקרים ביותר. באופן לא מפתיע, חסרונות פרקטי העץ הם היתרונות של קרמיקה דמוי פרקט מולם. בפסקה הבאה, נתאר בפניכם כיצד יתרונות אלו באים לידי ביטוי.

יתרונות של קרמיקה דמוי פרקט

עם קרמיקה דמוי פרקט, אתם מקבלים יתרונות בכל אחד מן התחומים בהם פרקטי עץ מחזיקים בחסרון, ועל הדרך מניבים יתרונות נוספים. ראשית, קרמיקה דמוי פרקט הינה זולה לרכישה, וניתן לעצב את כל הדירה במחיר נוח וסביר (פרויקט שעם פרקטי עץ היה דורש ממון רב יותר). שנית, לא נדרשת תחזוקה של קרמיקה דמוי פרקט בצורה אינטנסיבית כמו של פרקטי עץ. כמו כן, תוחלת החיים של קרמיקה דמוי פרקט מחזיקה לשנים ארוכות, וגם אם במידה נסדר אריח כלשהו, ניתן להחליפו בקלות וללא בעיה במחיר זול. בנוסף, קרמיקה דמוי פרקט אינה רגישה לנוזלים, ולכן לא תינזק בעת השטיפות השונות. זאת ועוד, כי קרמיקה היא חומר שקל לגרוף מעליו את הנוזלים, ועל כן ניתן להשתמש בקרמיקה דמוי פרקט גם לעיצוב חדר האמבטיה.

 

 

כתיבת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *

שלח תגובה