קרמיקה מזה שנים רבות מהווה את החומר אשר נמצא במועדף ביותר לטעמו של הצרכן הישראלי והאירופאי, בכל הקשור לעיצוב ושיפוץ הבית. חדרי האמבטיות, חדרי מטבח, ובשנים האחרונות, גם סלונים, החלו להיות מעוצבים בעזרתה העדיפה של קרמיקה. קרמיקה זו, אינה באה לידי ביטוי רק בכלים שונים, אלא גם בתור אריחים המקשטים את הקיר, או בתור משטחים המשמשים לעבודה או כחלק משולחן או מזווה. לא משנה לאיזה חלק, עושה רושם כי קרמיקה תמיד תשתלב היטב.

קרמיקה וייעודיה

משחר ההיסטוריה, נמצאו ממצאים כי בני האדם עשו שימוש באמצעות קרמיקה בפיסול או לבניית כלים שונים ומגוונים. לאור כך, נראה כי הגורל הוא זה שקבע כי קרמיקה ומטבחים ילכו יד ביד לאורך עולמי עולמים. אכן, לא רק כלים שונים עשויי קרמיקה מצאו את עצמם משכנים את ארונות ומגירות המטבח, אלא גם אריחים ומשטחים אשר יותר נראים לעין. עם השנים, החלה תעשיית הקרמיקה להתפתח, בדגש על קרמיקה למטבחים. טובי המעצבים שמו יהבם על חומר זה, והוציאו שלל קולקציות ותצוגות אשר קבעו כי קרמיקה היא המלכה החדשה של המטבח. אריחים ומשטחים שונים החלו למצוא את עצמם אל עבר המבטח, שכן הם מספקים מגוון רחב של יתרונות. בין יתרונות אלו, ניתן למצוא את העובדה שכמובן קרמיקה יכולה להגיע בשלל צבעים וצורות, אך יתרה מכך – קרמיקה אינה סופגת נוזלים ולמעשה מאוד קל לנגב אותם מעל פניה. לכן, בחדר אמבטיה או במטבח בהם המים והנוזלים זמינים הם, תכונה זו חשובה ביותר אם לא קריטית.

קרמיקה וצבע

קרמיקה למטבחים כאמור, מהווה שלל של אפשרויות; כלים, אריחים או משטחים, הם מנת חלקה של התרומה של קרמיקה לחדר המטבח. אנשים רבים בוחרים לעצב את ביתם בעזרת קרמיקה, לאור הצבע הייחודי שהיא יכולה לספק. בין אם מדובר בלבן נקי ומרגיע לחדר האמבטיה, או בין אם מדובר בסוג של קרמיקה למטבחים בגוון אדמדם או חום, קרמיקה תמיד תצליח לשדר את אותו הצבע הנדרש בכדי למלא את החדר באווירה אשר לה שואפים. קרמיקה נהנית גם מיתרון של היותה חומר במחיר סביר, אשר מושך מבחר רב של קונים לבחור בה לשימושיהם השונים.

כתיבת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *

שלח תגובה